כאבי גב וכאבי ברכיים הם מהבעיות הכרוניות הנפוצות והקשות ביותר לטיפול. מטופלים רבים מתקשים למצוא מרפא לכאבים אלו למרות ביקורים חוזרים ונשנים אצל רופאים ואצל מטפלים, פיזיותרפיסטים ומדקרים. במיוחד היה לנו חשוב לברר איך המכשיר עובד עבור לקוחות הסובלים מכאבים אלו, משום שאפשרויות הטיפול הקיימות הן יקרות ו/או כרוכות בתופעות לוואי וסיכונים. פנינו למכון גיאוקרטוגרפיה וביקשנו שיערכו מחקר בין לקוחות המשתמשים במכשיר בי קיור לייזר ושאלנו אותם הכל. מצאנו ש48% מהרוכשים השתמשו במכשיר לטיפול בכאבי ברכיים ואחוז דומה משתמשים בו לכאבי גב, כך שניתן להבין מהתוצאות את יעילות המכשיר גם לכאבים אלו, והנה התוצאות העיקריות

המשתמשים אומרים שהמכשיר יעיל ואפקטיבי לטיפול בכאבים עוצמתיים -

סוקרי מכון גיאוקרטוגרפיה שאלו במדגם מייצג של 300 לקוחות – מהו לדעתכם הטיפול היעיל ביותר לכאב עוצמתי הנמשך מעל 5 שבועות? התוצאה - 60% מהרוכשים אמרו שבי-קיור לייזר הוא בין 3 הטיפולים היעילים ביותר לטיפול בכאב עוצמתי, מתוכם 46% אמרו שמכשיר זה הוא היעיל ביותר לכאב עוצמתי.

בי קיור לייזר
הכאב כבר לא מנהל את המטופלים שמשתמשים בבי-קיור לייזר -

התוצאות החשובות ביותר הן אלו שמראות שהמשתמשים בו לטיפול בכאבים בלתי נסבלים - חווים ירידה משמעותית בדרגת הכאב! 60% (!!) מאלו שסבלו מכאב בלתי נסבל (דירגו את כאבם ברמות 8-10 בסולם דירוג כאב הנע מ 1 עד 10), חוו ירידה משמעותית מכאב בלתי נסבל לכאב שהם הגדירו ככאב נסבל (דרגת כאב פחות מ 7).

בי קיור לייזר

כאשר אדם חווה כאב כרוני בדרגות 8-10, הוא חי בכאב בלתי נסבל, הכאב מנהל אותו. בשל הכאב הוא יימנע מלצאת לטיולים, בשל הכאב הבלתי נסבל הוא יימנע מלנסוע לחו"ל, יחשוב פעמיים לפני כל עשייה ושינוי בשגרה המוגבלת שבמסגרתה הוא חי. נתוני המחקר מראים כי 60% מהמשתמשים שדיווחו על כאב בלתי נסבל (דרגת כאב 10-8) לפני הטיפול, חוו ירידה משמעותית מכאב בלתי נסבל לכאב שהם הגדירו ככאב נסבל (דרגת כאב 7 ומטה). מטופלים אלה עברו למצב שבו הם מנהלים את הכאב. בעזרתו הם מסוגלים היום לעשות פעילויות תפקודיות וחברתיות שנמנעו מהם בעבר, כמו לצאת לעבודה, לערוך קניות, לטפס מדרגות, לנסוע לטיולים ולחיות חיים טובים ומלאים, גם אם הכאב קיים ברקע.

גם תרופות, משחות וכדורים אנטי דלקתיים יכולים לשכך כאבים, אבל אחד היתרונות של בי-קיור על פני הטיפולים האחרים הוא בהיותו טיפול טבעי ובריא ללא תופעות לוואי ידועות. כאשר בי-קיור לייזר משפר משמעותית את איכות החיים של הסובלים מכאבים כרוניים וכאבים בלתי נסבלים, על אחת כמה וכמה, הוא יכול להועיל למטופלים הסובלים מכאבים בדרגה בינונית ומטה.

לכן לקוחות שיש להם אותו בבית, משתמשים בו כטיפול ראשוני – 63% מהלקוחות שמחזיקים את המכשיר בבית, משתמשים בו מייד כשמתחיל כאב.

הלקוחות מרוצים ושביעות הרצון מהמכשיר אף עולה ככל שמשתמשים יותר זמן במכשיר. 60% מהלקוחות שהשתמשו בו לאורך זמן, העידו על רמת שביעות רצון גבוהה! התוצאות בהחלט מרשימות. ישנם נתונים רבים נוספים אבל בשלב הזה חשוב לנו להבין איך המכשיר עובד והאם הוא מתאים לך.


 אז איך עובד הבי קיור לייזר?

בי קיור הוא מכשיר רפואי השולח אלומת לייזר רך לתוך עומק הרקמות. פעולה זו גורמת לסדרה של תגובות שרשרת שבעזרתן הגוף מתחיל לטפל באזור הפגוע באמצעות מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. אנזימים לוחמי דלקת מגיעים לאזור הפגוע ויחד איתם משתחררים אנדורפינים המשככים את הכאב ועוזרים לגוף להחזיר תנועה למקום. מחזור הדם המואץ מביא איתו חמצן וחומרי ריפוי וגם מסייע בניקוז הדלקת והפחתת הנפיחות. באמצעות הפחתת הדלקת והנפיחות, מוסר הלחץ מעל העצבים הדואבים, והאדם יכול להתחיל להניע את האיבר הפגוע בטווחים גדולים יותר וכך לחזור בהדרגה לפעילות תקינה ולהבראה.

התהליך הזה הוא טבעי, לא פולשני ואינו כרוך בתופעות לוואי, גם המטופלים מעידים על כך - מתוצאות המחקר עולה כי אף אחד מהמשתמשים במכשיר לא דיווח על תופעות לוואי.

והאם הלקוחות מרוצים עד כדי כך שגם ימליצו לחבריהם? כן בהחלט. מעבר לעובדה ש 40% מהלקוחות משאילים את המכשיר גם לבני משפחה אחרים, הם גם ממליצים לאחרים לרכוש אותו - 30% ממשתמשי בי-קיור לייזר רכשו את המכשיר בעקבות המלצה מחברים, קרובי משפחה או רופאים.


הרופאים ממליצים, המחקרים תומכים והלקוחות מרוצים

פרופסור רייס, מבכירי הרופאים האורתופדיים בישראל, מייסד ומנהל המחלקה האורתופדית ברמב"ם לשעבר אינו מופתע מהתוצאות החיוביות ואומר -"בי-קיור לייזר הוא כלי שימושי למגוון רחב של מצבי כאב. ניתן להשתמש בו כטיפול עיקרי ספציפי או כטיפול משלים. מכיוון שטיפול זה אינו כרוך בסיבוכים כלשהם, עדיף שהטיפול בתסמינים ייערך באמצעותו, מאשר באמצעות טיפולים הכוללים תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות והזרקה מקומית". דבריו של פרופ' רייס מחוזקים ע"י מחקר קליני מקיף שערכה אוניברסיטת ספיאנזה ברומא, והוכיחה יעילות משמעותית של בי-קיור לייזר בהפחתת כאבים במפרקים, ברמה דומה לזו של משככי כאבים מקובלים.

"מה לא ניסיתי", מספרת הלן (63, אזור המרכז). "כאבי הברכיים שלי היו פשוט בלתי נסבלים, לא היה לי שמץ של מושג מה אני עושה והאם בכלל יש סיכוי שיום אחד זה ייפסק. היו ימים שבהם זה כבר היה בלתי נסבל, אבל הייתי חסרת אונים. סיפרו לי על הבי-קיור לייזר, והאמת היא שחששתי. כבר הייתי מתוסכלת מכל הטיפולים האחרים, ולא חשבתי שדווקא המכשיר הזה הוא זה שיצליח. ההפתעה הייתה טובה. הכאבים עברו ולשמחתי לא היו תופעות לוואי ואפילו לא הייתי צריכה לצאת מהבית לטיפולים - שזה נדנוד לא קטן".

טיפול בכאבי ברכיים בי קיור לייזר
אז עכשיו אנחנו יודעים שהלקוחות הרבים שמשמשים במכשיר יומיום מסכימים עם האמירה המפורסמת של מיקי ברקוביץ': חקרנו, בדקנו – וזה עובד!
  • השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם: