השאירו דואר אלקטרוני ותקבלו ראשונים -
עדכונים, מבצעים, פרסומים והנחות!

  • השאירו דואר אלקטרוני ותקבלו ראשונים -
    עדכונים, מבצעים, פרסומים והנחות!

למה פרופסור דניאל רייס ישן בראש שקט?

יצאנו לשוחח עם פרופסור דניאל רייס, מבכירי האורתופדים בישראל, על בי-קיור לייזר, ועל השאלה החשובה - מדוע המכשיר הזה נותן לו שקט נפשי? רמז: זה קשור למושג הרפואי "Primum non nocere"...

מדוע בחרנו לראיין את פרופסור רייס?

  • פרופסור דניאל רייס הוא מבכירי האורתופדים בישראל.
  • כאחד מהאבות המייסדים של הרפואה האורתופדית בישראל, פרופסור רייס הוביל במהלך השנים מחלקות אורתופדיות מרכזיות והיה ראש המחלקה האורתופדית ברמב”ם ומנהל המחלקה לאורתופדיה בביה”ח רבקה זיו.
  •  פרופסור רייס הנהיג את איגוד האורתופדים, ושימש כנשיא האיגוד.

כאשר פנה אלינו פרופסור דניאל רייס וסיפר לנו על ניסיונו המוצלח בטיפול בבי-קיור לייזר בקרב מטופליו ועל התוצאות הטובות שהשיג, שמחנו וביקשנו ממנו להתראיין ולשתף את כולם בתפיסותיו ובמסקנותיו. אז הנה כמה עובדות והמלצות מהפרופסור עצמו!

מה עמדת הפרופסור על השימוש במכשיר לייזר רך?

העמדה אותה מוביל הפרופסור ושחשוב לו מאוד להנחילה בקרב רופאים ובקרב כלל האוכלוסייה,היא שבמידה ועומדים בפני המטופל ורופאו מבחר טיפולים, יש להעדיף ראשית את הטיפול שגורם הכי פחות נזק.

מאחר שהטיפול בבי-קיור לייזר יכול במקרים רבים להשיג את אותן תוצאות כמו הטיפול התרופתי*, אך אינו כרוך בשום נזק, כאב או אי נוחות, הפרופסור ממליץ להיעזר בבי-קיור לייזר עוד לפני שפונים לטיפול התרופתי.

הנה מבחר ציטוטים מסקירה רפואית שהפרופסור ערך ובהם פרש את תפיסתו:

“אחד התסמינים השכיחים ביותר הוא כאב במקום כלשהו במערכת השרירים והשלד.

הגורם יכול להיות טראומה, דלקת או התנוונות. רק המטופל עצמו יכול להעריך את חומרת הכאב, ובאופן סובייקטיבי. לעתים קרובות עלינו לטפל בתסמינים בטיפול לא-פולשני.

טיפול כזה צריך לענות לעיקרון הראשוני של הרפואה: “primum non nocere” – ראשית אל תזיק! לכן רכשתי מספר מכשירי לייזר של בי-קיור כדי שהמטופלים שלי יוכלו להתנסות בהם…”

הפרופסור מספר על תוצאות הטיפול

כאן מפרט הפרופסור על תוצאותיו הטובות בטיפול בכאבי גב, כאבי ברכיים, כאבים בכתף ובצוואר, דורבן, מרפק טניס, תעלה קרפלית, דלקות בגידים, נקעים.*

“התוצאות שלי לגבי כאב יכולות להיות רק אנקדוטיות וסובייקטיביות מכיוון שאין קבוצת בקרה.

אף על פי כן, תוצאות אלה מראות שבי-קיור לייזר הוא כלי שימושי למגוון רחב של מצבי כאב. ניתן להשתמש בו כטיפול עיקרי ספציפי או כטיפול משלים.

מכיוון שטיפול זה אינו כרוך בסיבוכים כלשהם, עדיף שהטיפול בתסמינים ייערך באמצעותו, מאשר באמצעות טיפולים הכוללים תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות והזרקה מקומית (הקשורים בסיבוכים שכיחים)”.

שוב, האמרה “ראשית אל תזיק!” הופכת את הלייזר של בי-קיור לטיפול תסמיני ראשוני חכם.

“ההיענות ושביעות הרצון של המטופלים היו טובים גם כאשר תוצאות הטיפול לא היו מדהימות. המכשיר אסתטי ומתאים בקלות ובנוחות לכף היד. עובדה זו הופכת את הטיפול בלייזר נמוך עוצמה של בי-קיור לנוח ביותר.

הטיפול נערך בבית ללא צורך בנסיעה למכון לפיזיותרפיה. הוא נטול כאבים ואינו גורם נזק. המטופל מטפל בעצמו ללא צורך בנוכחות של תרפיסט, למרות שלא נוח לטפל לבד בכאב בעמוד השדרה ובחלק האחורי של הכתף”.

לסיכום

בקצרה, הטיפול במכשיר הבי קיור לייזר הוא טיפול משכך כאבים מועיל ביותר ובלתי מזיק לטיפול בכאבים, במערכת השרירים והשלד. הוא עשוי למלא גם תפקיד ביולוגי מרפא בטראומה ובדלקת כפי שהוכח בניסויים בבעלי חיים.

המלצה: כדאי להחזיק את המכשיר בבית כדי שניתן יהיה להשתמש בו מיד בכל כאב חריף שכיח כמו מתנת חריפה (לומבגו), נקע של הקרסול, מתיחת שריר, צוואר תפוס, דורבן בעקב ועוד.

בברכה,

פרופ’ נ’ ד’ רייס, F.R.C.S.E.  (פרופסור חבר אמריטוס בכירורגיה אורטופדית, הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל)

* למחקר המראה כי לבי-קיור לייזר תוצאות זהות לטיפול תרופתי בכאבים במפרקים

* לסקירה הרפואית המלאה של פרופסור רייס

  • השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם:

    השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם: