כן, אנחנו מבינים למה אתם סקפטיים, כמעט כולם מתחילים ככה. מכשיר ביתי, שיעלים את הכאבים ולעתים גם יצליח איפה שהרופאים והתרופות נכשלו? נשמע כמו מדע בדיוני. אבל לא, זו המציאות והיא אפילו פיתוח כחול לבן. מכשיר הבי-קיור לייזר של "אריקה כרמל" נמצא כבר מספר שנים בשימוש של רופאים בבתי החולים: איכילוב, רמב"ם, שיבא והדסה. מדובר במכשיר הראשון שמשלב עוצמת ריפוי קלינית עם מכשיר נייד, קל, נטען ובטוח לשימוש גם בבית. זהו מכשיר לייזר רך שנועד לטפל בריפוי מקצועי של בעיות אורתופדיות, פגיעות ופציעות ספורט, דלקות, בעיית מפרקים, פצעים סוכרתיים, פצעי לחץ ואפילו לטיפולים וטרינריים. השימוש בו אורך בסך הכול בין שש לשמונה דקות ביום ובעזרתו ניתן לצמצום את השימוש בתרופות כימיות, לחסוך בזמן ולכווץ פעולות של מספר מכשירים באחד ביתי וידידותי במיוחד. אבל אל תקשיבו לנו, תקשיבו לשלושה סיפורי הצלחה שאיתם באמת אי אפשר להתווכח.

דבר הרופא
ד"ר חגי אמיר, מנהל מחלקת שיקום אורתופדי בבית החולים שיבא, טיפל בשנותיו באלפי חולים עם בעיות שונות ומשונות. בשלב מסוים הוא כבר חשב שאי אפשר להפתיע אותו, אבל אז הביאו לו מכשיר חדש וביקשו לבצע לו הדגמה. "נחשפתי לטיפולים בלייזר לפני יותר מ־20 שנה כשהתחלתי את ההתמחות שלי באורתופדיה," הוא מספר. "לא התעסקתי עם זה יותר מדי, היו מספר פעמים שהשתמשתי בו אבל לא בצורה קבועה. ואז הגיע לידיעתנו ה'בי־ קיור לייזר' וזה מאוד עניין אותי כי ידעתי על מעלותיו של הלייזר, אבל זה בו השתמשנו היה מאוד דק ועם אלומה צרה של אור והשפעה ברדיוס קטן מאוד."

ומה הרגשת כשפגשת במכשיר החדש?
"שזה די מהפכני, מכיוון שמה שהם עשו זה לפתח אפשרות פיזיקאלית שמרחיבה למעשה את גל הלייזר ונותנת אותה בצורה הומונית על פני שטח מסוים. עם המוצר הזה אפשר לטפל בפצעים, בדלקות של גידים או מפרקים קטנים, דברים שהופכים למעשה להרבה יותר פשוטים. הפיתוח הזה גם אפשר לקחת את הלייזר הביתה ואז המטופל לא צריך לבוא למרפאה כדי לקבל את הטיפול אלא יכול לקחת את הלייזר אליו הביתה."

ומה היתרונות של זה?
"הוא יכול לעשות את הטיפול כמה פעמים שהוא צריך, יכול לטפל בזה לבד ואחרי שאנחנו מדריכים אותו בדיוק מה לעשות ומה התופעות שהוא יכול להרגיש או לחוש הוא עצמאי. התחלתי לטפל בזה באנשים והיו כאלה שזה היה ממש כמו פלא, אנשים שזה שינה את חייהם."

מיקי ברקוביץ
תוכל לתת דוגמא למקרה כזה?
"היה אדם שהגיע אליי לקבל זריקה בכל שלושה חודשים בגלל דלקת שהייתה לו בגיד והכאיבה לו מאוד. ואז הצעתי לו לקחת את הלייזר הביתה, אמרתי לו שיחזור בעוד שבועיים ואם הכאבים לא יעברו הוא יקבל ממני זריקה. אחרי שבוע הוא הגיע למרפאה, אמרתי לעצמי 'אוי ואבוי, זה לא עזר' אבל מסתבר שכבר ביום שבו הוא התחיל בטיפול הוא הרגיש את ההבדל ואחרי שלוש שנים הוא ישן לראשונה טוב, בלי כאבים."

דבר הלקוח
מאיר שמרלינג כבר חצה מזמן את קו ה־,80 אבל קולו צלול ומחשבתו בהירה. בסלון ביתו בבאר יעקב הוא נזכר בפעם הראשונה בה פגש את ה"בי-קיור לייזר" ומחייך. עכשיו, בלי הכאבים, הוא יכול לחייך מכל הלב. "סבלתי מכאבים גדולים בכתב שלי," הוא נזכר, "הרופא נתן לי שלושה סוגי כדורים, שלח אותי לרופא מומחה ששלח אותי לפיזיותרפיה עם קונצים חשמליים ושום דבר לא עזר. החלטתי ללכת לקנות את המכשיר, התחלתי להשתמש בו וזה עזר לי."

הבנתי שזה כבר הפך לעניין משפחתי אצלך. "אשתי עברה ניתוח מסובך לפני כמה שנים ברגל שמאל ואז היא החלה לסבול מכאבים גם ברגל השנייה שלה, היה לה כבר תור לניתוח והוא נדחה בגלל שביתת הרופאים והכאבים החמירו. הלכנו להתייעץ עם רופא שאמר לנו לנסות גם אצלה את הבי־קיור לייזר' וזה עזר גם לה, הכאבים חלפו ברוך השם והיא לא מתלוננת. "נשמע כמו רכישה משתלמת. "אחר כך גם טיפלנו עם המכשיר בכאבים בברך ואפילו הורטיגו שהיה לי, עם סיבובי ראש מאוד מסוכנים, עבר אחרי שטיפלתי באזור האוזן. בהתחלה רופאה נתנה לי כדורים וזה לא עזר, אחר כך השתמשתי במכשיר וזה כן עזר. אחר כך גם החתן שלי בארצות הברית סבל מכאבים עם האגן ואמרתי לו שלא ידאג, שאני אשלח לו מכשיר והכול יעבור."

ועבד?
"נעלמו לו הכאבים, זאת עובדה."

דבר הפצוע
אין ספק שתאונת האופנוע הקשה שעבר הייתה האירוע הקשה בחייו של חגי, בחור צעיר שכל חייו עוד לפניו. מכיוון שלא לבש כפפות, ידיו נפגעו בצורה משמעותית, גם איברים רבים אחרים בגוף קיבלו מכות יבשות. "יצאתי בלי שברים או נזק פנימי, אבל חטפתי הרבה מכות ויד ימין שלי נפתחה לגמרי," הוא משחזר. "התחלתי את תהליך השיקום ואחד מחבריי הטובים, שמשתמש קבוע בבי- קיור לייזר,' הגיע אליי אחרי התאונה והסביר לי איך משתמשים לו ומה צריך לעשות. ישבתי, פעלתי לפי ההנחיות וזה היה פשוט מדהים."

האמת, לא היית סקפטי בהתחלה?
"סקפטי זאת לא מילה, בכלל לא חשבתי שזה יעבוד וזה נראה לי קצת מגוחך שמכשיר כזה יפתור משהו. החלטתי בסופו של דבר שאין לי מה להפסיד וגם היה לי אינטרס גדול לעשות כל דבר שיעזור לי ולהפתעתי זו פשוט הייתה הצלחה מסחררת. היד החלימה בצורה מדהימה, כל העור מסביב התחדש וכנ"ל גם המכה היבשה באגן. כשהייתי צעיר נפצעתי לא מעט, אבל אז זמן ההחלמה היה ארוך בהרבה והתהליך היה מורכב יותר. אני שמח שהכרתי את המכשיר הזה, לדעתי כולם צריכים להכיר אותו."