דורבן הוא השם העממי שניתן לדלקת בחלק התחתון של העקב. הדורבן הפך בשנים האחרונות לנפוץ יותר ויותר, בעיקר בקרב אנשים שעבודתם כוללת עמידה ממושכת, והוא גורם לכאבים עזים בדריכה על הרגל, ולירידה ביכולת התפקוד של המטופל. הדלקת שמכונה דורבן מתפתחת ברצועה שנמתחת בתחתית כף הרגל ומחברת בין העקב לאצבעות הרגליים. את השם דורבן קיבלה הדלקת בעקבות תזוזה של העצם, שנגרמה בגלל הדלקת, אשר יצרה זיז שהיה נראה לרופאים כמו קוץ של דורבן בעקב.

מטפלים בדורבן וכלום לא עוזר?

אם יש לכם דורבן, ככל הנראה שבדקתם כבר הכל, הלכתם אל רופא המשפחה, שהפנה אתכם לאורתופד ואחר כך למדקר או מרפאת כאב. כנראה שגם קניתם מדרסים מיוחדים, החלפתם נעליים, קניתם משחות וכדורים, הוצאתם לא מעט כסף אבל הכאבים נשארו כשהיו. אז אחרי שהתייאשתם משלל הטיפולים שהציעו לכם, השלב הבא לרוב הוא ניתוח, שגם הוא לא מבטיח 100 אחוז הצלחה. אבל היום כבר לא חייבים לנתח או להתרוצץ בין רופאים, יש פתרון טכנולוגי רפואי, לא פולשני וללא תופעות לוואי, זה נקרא טיפול בלייזר רך.

מה זה לייזר רך?

הלייזר הרך היא טכנולוגיה שנמצאת בעולמות הכאב כבר למעלה מ-40 שנה ונמצאת בשימוש בבתי חולים, מרפאות כאב ואפילו בקבוצות ספורט מקצועיות ברחבי העולם. הלייזר חודר דרך העור אל תוך הרקמות, ללא אפקט של חימום או צריבה של הרקמה. חדירת הלייזר מעוררת תהליכים ביוסטימלונטים בגוף אשר עוזרים לזרז את פעולת הריפוי העצמי.

תהליכים אלו כוללים שחרור מוגבר של אנדורפינים, הורמון המיוצר באופן טבעי במוחנו ואחראי על שיכוך הכאב. כאשר המטופל לא חש כאב, החזרה לתפקוד מהירה יותר ומתאפשר תהליך של טיפול בדלקת, שברוב המקרים מהווה את המקור לכאבים. הלייזר מגביר את זרימת הדם לאזור המודלקת ומגביר שחרור של אנזימים נוגדי דלקת. בכך הלייזר הרך מטפל לא רק בכאב אלא גם במקור הבעיה.

לטפל בכאבים בלי לצאת מהבית

פיתוח ישראלי שתופס תאוצה בשנים האחרונות וזוכה לשבחים מבכירי הרופאים בארץ ובעולם הוא הבי-קיור לייזר. המכשיר המהפכני הצליח לרתום את טכנולוגיית הלייזר הרך, שהייתה זמינה עד כה רק במכונות גדולות במרפאות ובתי חולים, לתוך מכשיר רפואי לשימוש ביתי. בזכות הבי-קיור לייזר מטופלים הסובלים מדורבן, שכל יציאה מהבית עבורם קשה גם כך, אינם צריכים לקום מהספה בשביל לטפל בכאבים.

היתרון של הבי-קיור לייזר על פני הטיפולים המוצעים כיום לדורבן, הוא העובדה כי מדובר בטיפול טבעי, לא פולשני וללא תופעות לוואי. בנוסף לכך, הבי-קיור לייזר אינו מצריך אתכם להתרוצץ בין מרפאות שונות או לעבור מדידות למדרסים, כל מה שנדרש מכם הוא לכוון את זמן הטיפול במכשיר, בין 6-8 דקות, פעמיים ביום ואתם בדרך הנכונה. כמו כן, הבי-קיור לייזר מגיע עם סטנד מתכוונן כך שכלל לא תצטרכו להחזיק את המכשיר ביד בזמן הטיפול.h3>"אחרי שנה וחצי של סבל, החיים שלי פשוט השתנו"

לירון, מורה בת 31 מאזור המרכז מספרת על הפלא שגילתה: ״אחרי שנה וחצי של סבל בהן החלפתי נעליים, הוצאתי יותר מאלף שקלים על מדרסים והון של כסף על רופאים ותרופות – ממש שקלתי לעבור ניתוח. חברה רופאה המליצה לי לנסות את בי-קיור לייזר ומאז החיים שלי פשוט השתנו. התחלתי עם שימוש של פעמיים ביום, כמה דקות מול הטלוויזיה בערב. הפעלתי אותו באיזור הדלקת בעקב והשינוי היה ממש כמו קסם. אחרי חודש אפילו חזרתי לרקוד ומה שיותר מדהים, שבהשוואה למחיר שעלו לי עד היום טיפולים אחרים, מדובר בפרוטות"

מתוך עמוד הפייסבוק של החברה

המחקרים מוכיחים והמומחים ממליצים

מלבד היותו של הבי-קיור לייזר קל לתפעול וללא תופעות לוואי, אחת הסיבות לכך שהוא הפך לכזה פופולארי היא ההמלצות הרבות של רופאים מומחים בתחום על השימוש במכשיר מהפכני. רופאים רבים בארץ ובעולם ביניהם ראשי מרפאת הכאב בבית החולים רמב"ם כבר משתמשים במכשיר ומציעים אותו כחלק מהטיפולים במגוון סוגי כאבים. לכן אין זה מפתיע כי גם הוועד האולימפי של הנבחרת הישראלית בחר בבי-קיור לייזר להיות המלווה הרשמי של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה בפעם השנייה ברציפות.

לא רק הרופאים ממליצים, גם המחקרים מוכיחים את יעילותו של הבי-קיור- מחקר שנערך באוניברסיטת Sapienza ברומא ביצע השוואה בין טיפול תרופתי בכאב מול טיפול בבי-קיור לייזר לכאבי מפרקים. התוצאות שהתקבלו היו מפתיעות: הוכח כי השימוש בבי-קיור לייזר לשיכוך כאבים בפרקי הלסת יעיל באותה המידה כמו הטיפול התרופתי. מסקנות המחקר נכונות גם לגבי הטיפול במפרקים דומים אחרים כגון מפרקי הצוואר, הידיים והרגליים ועוד. על התוצאות הללו יש להוסיף את העובדה החשובה ביותר – בניגוד לתרופות המקובלות לשיכוך כאבים, בי-קיור לייזר מציע טיפול שהוא טבעי לא פולשני ובטוח לשימוש.

סובלים מדורבן ואף טיפול לא עוזר? הגיע הזמן לעבור לבי קיור לייזר. השאירו פרטים עכשיו ותהנו מתקופת התנסות במחיר מיוחד

  • השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם: