השאירו דואר אלקטרוני ותקבלו ראשונים -
עדכונים, מבצעים, פרסומים והנחות!

  • השאירו דואר אלקטרוני ותקבלו ראשונים -
    עדכונים, מבצעים, פרסומים והנחות!

סובלים מכאבים בצוואר אחרי תאונת דרכים? הכירו את הטיפול הביתי בכאבי “צליפת השוט”

Isolated studio shot of a woman in a fitness outfit experiencing neck, shoulder and back pain.

סובלים מכאבים בצוואר אחרי תאונת דרכים? הכירו את הטיפול הביתי בכאבי “צליפת השוט”

הסכנות הקיימות בכביש אינן מסתכמות בתאונות קטלניות או פציעות קשות בלבד. גם התאונות שנחשבות "קלות" עלולות להביא רבים לחודשים של כאבים בצוואר בעקבות תופעת "צליפת השוט". מהי צליפת שוט, מה הנזק שהיא גורמת ומה הטיפול שיכול להקל על הכאבים ולזרז את תהליך ההחלמה

בשנת 2019 נרשמו במשטרת ישראל כ- 12,538 תאונות דרכים עם נפגעים, כאשר אלו רק התאונות המדווחות. אליהן ניתן להסיק כי מצטרפות תאונות רבות שאמנם לא הזדקקו לטיפול משטרתי אך נפגעים, יש. הפגיעה הנפוצה ביותר בתאונות דרכים, מכונה "צליפת השוט". את השם קיבלה הפציעה בעקבות הדמיון בין התנועה שאנחנו עושים עם הצוואר בזמן הפגיעה לבין תנועה של שוט.

מה התסמינים וכמה זמן נמשכים הכאבים?

הפגיעה שנגרמת בתאונות הדרכים גורמת לתנועה מהירה של הראש והצוואר קדימה ואחורה ובכך נפגעות הרקמות הרכות בצוואר. בעקבות התנועה הפתאומית והחדה של הראש נגרמים כאבים חזקים באזור הצוואר, איבוד טווח תנועה וקושי בהנעת הראש, כאבי ראש ונוקשות של שרירי הצוואר. במקרים קיצוניים ישנם נפגעים שסובלים מנימול בידיים, כאבים בחגורת הכתפיים ואף סחרחורת.


חלק מהנפגעים ירגישו את הכאבים מיד לאחר הפגיעה ואחרים יחלו להרגישם רק לאחר כמה ימים. על פי ההנחות, הכאבים אמורים לחלוף תוך 3 חודשים לכל היותר, אבל בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מדווחים על כאבים כרוניים הנמשכים תקופת זמן ארוכה יותר של חודשים ואפילו שנים.

לוקחים את השליטה על הכאבים

אם הגעתם עד לכאן, ככל הנראה שאתם מאותה קבוצת אנשים שהכאבים לא חלפו להם אחרי כמה חודשים. זאת למרות שניסיתם לטפל בהם בדרכים שונות, טיפולי פיזיותרפיה, מתיחות, משככי כאבים ומשחות. לכן זה הזמן לקחת את השליטה על הכאבים לידיים שלכם ולתת לגוף שלכם לעשות את העבודה עם מעט עזרה קטנה, טבעית, וללא תופעות לוואי ידועות.

על לייזר רך, שמעתם? אם לא אז הגיע הזמן להכיר לכם את הטכנולוגיה שעושה מהפכה בעולם הטיפול בכאבים ומחזירה את השליטה לידיים של המטופלים. הלייזר הרך נמצא בעולמות הרפואה כבר מתחילת שנות ה 80 של המאה הקודמת, וכמו כל דבר טוב הוא התגלה במקרה, בניסיון לטפל בכיבים בעור אצל עכברי מעבדה.

עם השנים והתפתחות המחקרים על הלייזר הרך, גילו חוקרים ומדענים כי ללייזר יכולת השפעה על מערכות הגוף, ללא כל תופעות לוואי או פגיעה ברקמות. בין היתר גילו כי שימוש בלייזר רך מגביר את שחרור האנדורפינים במוחנו, שהם ההורמונים שאחראים על שיכוך הכאב. זאת במקביל להגברת זרימת הדם, ייצור מוגבר של ATP בתא וטיפול בדלקות.

טיפול ביתי בלייזר רך

אחרי שנים בהם על מנת לקבל טיפול בלייזר רך היית צריך לגשת למרפאות כאב שהחזיקו במכונות נייחות גדולות שמצריכות תפעול של אדם מקצועי, החלו להתפתח מכשירים ביתיים. אחד הראשונים והגאווה הישראלית, הוא מכשיר הבי קיור לייזר, שבזכות פטנט ייחודי הצליח לרתום את עוצמת הלייזר למכשיר בגודל של שלט טלוויזיה. אחד היתרונות של הבי קיור לייזר הוא שלמכשיר יש רוחב עלומה של 4.5 ס"מ, מה שמאפשר לו שטח טיפול רחב יותר ממכשירים אחרים.

הטיפול בבי קיור לייזר פשוט, מניחים את המכשיר על נקודת הטיפול לפי ההנחיות למשך 6-8 דקות פעמיים ביום ונותנים ללייזר לעשות את שלו. אתם יכולים לעשות את הטיפול בכל מקום ובכל זמן, בלי לקבוע תור, בלי לחפש חניה ובלי תופעות לוואי. מה גם שבשביל שלא תצטרכו להחזיק את המכשיר ביד כל הטיפול, יצרו בבי קיור לייזר בסטנד מיוחד המתאים למכשיר ומאפשר לכם למקם את המכשיר בצורה שתאפשר לכם טיפול ללא ידיים.

מרלן ממליצה על טיפול בצוואר

ומה אומרים הרופאים?

בפי רופאים רבים זכה מכשיר הבי קיור לייזר לכינוי "פלא טכנולוגי", זו גם הסיבה שאין זה מפתיע שהמכשיר נמצא בשימוש של רופאים בכירים במחלקות הכאב בבתי החולים בארץ. אחד מהם הוא ד"ר ויקטור שבשביץ, מנהל מחלקת הכאב בבית החולים רמב"ם שאומר: " השימוש במכשיר על במרפאתנו בוצע על חולים עם כאב אקוטי וכרוני בצוואר, בגב התחתון, בברכיים ובמפרקים נוספים. אמנם לא ביצענו מחקר מסודר, אך הרושם הקליני מניסיוננו הוא כי המכשיר אכן מראה תוצאות חיוביות בחלק לא מבוטל מהמטופלים.בכוונתנו להמשיך ולהשתמש במכשיר זה ביחידת הכאב ברמב"ם."

סובלים מכאבים בצוואר? יש לכם הזדמנות להתנסות במכשיר הבי קיור לייזר ל 60 יום במחיר מיוחד השאירו פרטים עכשיו!
  • השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם:

    השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם: