אז מה זה בעצם הכאב ולמה אני צריך את זה?
הכאב הוא מסר של מערכת העצבים המאותת למוח כי הגוף נפגע. תחושת הכאב חשובה להישרדותו של האדם, כיוון שבזכותה האדם מודע לפגיעה, נקרא לטפל בה וגם יכול ללמוד להימנע ממנה בהמשך.

כאב
אילו סוגי כאבים ישנם?
חלוקה עיקרית של סוגי כאב מתייחסת למשך הזמן שהכאב נמשך.

כאב כרוני
הוא כאב הנמשך לאורך זמן, החל ממספר שבועות ועד לחודשים ושנים. במקרים רבים הכאב הכרוני מלווה בהידרדרות איטית, ירידה במצב הרוח עד דיכאון ופגיעה בתפקוד היומיומי. כאב כרוני יכול להיות ממקור של פגיעה ממשית ברקמות שנפגעו, כתוצאה מלחץ עצבי וגם כתוצאה מכך שמערכת העצבים "זוכרת" שיש פגיעה וממשיכה לשדר כאב למרות שמקור הכאב כבר לא נמצא (למשל כאבי פנטום), זהו שיבוש של מערכת העצבים.

כאב אקוטי
הוא כאב הנובע מפגיעה מקומית או טראומה. זהו כאב נקודתי שפורץ, מחריף, ועם הטיפול הנכון בפציעה הוא נחלש ונעלם. הכאב האקוטי לרוב יהיה בעוצמה גבוהה יותר וילווה בתחושת דחיפות לטפל. עם הזמן, אם הפגיעה לא נרפאת והטיפול לא מועיל - כאב אקוטי יכול להפוך לכאב כרוני.

כאב
איך מתייחסים לכאבים השונים ברמה הטיפולית?
כאב אקוטי הנובע מפציעה יטופל באמצעים שונים במסגרת הטיפול בפציעה עצמה והכאב לרוב ייחלש ככל שמצב הפציעה ישתפר. סוגי הטיפול ישתנו לפי חומרת הפציעה – החל מטיפולים קלים כמו משככי כאבים ברמות עוצמה שונות, דרך שימוש בטיפולי מגע או לייזר ועד פרוצדורות פולשניות יותר כמו זריקות וניתוחים.

הטיפול בכאב כרוני קצת יותר מסובך. בגלל התמשכות הכאב לאורך זמן, אופציית השימוש בתרופות משככות כאבים מתמצה לאחר מספר שבועות עבור רבים מהמטופלים. רבים לא יכולים ליטול יותר תרופות בגלל פיתוח סבילות לתרופה והיא מפסיקה להשפיע, אחרים לא יכולים ליטול את התרופות בשל החשש מנזק מצטבר בשימוש לאורך זמן ומטופלים רבים יוצאים לחפש אחר פתרונות אחרים.

הפתרונות הנפוצים:
פיזיותרפיה – שיקום בעיות במערכת התנועה וטיפול בעיקר בבעיות שריר – שלד

כירופרקטיקה – ביצוע מניפולציות ידניות על עמוד השדרה לטיפול בבעיות שריר - שלד

לייזר רך – טכנולוגיית בי-קיור לייזר משתמשת בלייזר נמוך עוצמה החודר לעומק הרקמות. הלייזר הרך חוסם את מנגנון הולכת הכאב ולכן משיג באמצעים טבעיים הקלה משמעותית בעוצמת הכאב. היתרון בשימוש בלייזר הרך הוא שהחדירה לעומק הרקמות מעוררת את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף ובכך משיגים גם הפחתה של הכאב אך גם האצת החלמת הרקמות הפגועות וטיפול במקור הבעיה.

דיקור סיני – טיפול באמצעות החדרת מחטים לנקודות שונות על מפת המרידיאנים ברפואה הסינית.

רפואה אלטרנטיבית: טיפולים אנרגטיים, הידרותרפיה, נטורופתיה, הומיאופתיה, רפואה סינית, פלדנקרייז, קרניו סקרל ועוד.

האם יש טיפול שהוא גם יעיל ומוכח קלינית, גם לא פולשני וגם טבעי ונוח? כן בהחלט. השאירו כאן את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם עם הטיפול בעל מירב היתרונות לכאבים כרוניים או אקוטיים.

טיפול בכאב
  • השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם: