בעבר הטיפול היה מסתכם במנוחה, קרח וכדורים נגד כאבים. היום ישנו מכשיר לטיפול בפציעות ספורט שעושה את דרכו ברחבי העולם גם בקליניקות אך גם בבתי הספורטאים: הבי-קיור לייזר ספורט בטכנולוגיית הלייזר הרך.

איך נגרם נקע בקרסול?

נקע בקרסול היא פציעה נפוצה בעיקר בקרב ספורטאים אך גם בקרב האוכלוסייה הכללית. רוב הנקעים נגרמים עקב תנועה חדה, "לא טובה", של הקרסול, מה שנקרא "סיבוב של הקרסול". תנועה כזאת עלולה לקרות בעת קפיצה או בעת שינוי כיוון מהיר בתנועה - כפי שקורה לא פעם במהלך פעילות ספורטיבית כמו משחקי כדורסל או כדורגל, טניס וכדומה. נשים חשופות לפגיעה כזאת בעת הליכה על נעלי עקב גבוה.

עם נקע קל רוב האנשים יהיו מסוגלים להמשיך עם חיי היומיום ופעילות גופנית. פציעה חמורה מאוד עלולה לגרום לטיפול בבית החולים ולקחת יותר זמן להחלמה הלייזר הרך יסייע בהפחתת משך הטיפול והשיקום.

ואיך הבי-קיור לייזר יכול לסייע?

הבי-קיור לייזר הוא חלק חשוב בתהליך הריפוי ומשמש את הספורטאים המקצועיים והחובבנים בארץ ובעולם לטיפול בנקעים בכל הדרגות. לבי-קיור לייזר מספר תפקידים עיקריים: הגברת זרימת הדם לרצועות הפגועות לזירוז תהליך הריפוי, הגדלת זרימת הלימפה להפחתת הנפיחות המקומית, הקטנת היווצרות prostagladin אשר מפחית את רמות הכאב והגברת ייצור אנדורפינים

טיפול בקרסול

מה המומחים אומרים על הבי-קיור לייזר?

ד״ר אוז, גורו הבריאות האמריקאי כינה את הלייזר הרך- ״no pill pain buster” - טיפול בכאב ללא תרופות. הבי-קיור לייזר ספורט מפחית את הנפיחות ומטפל בנזק שנעשה לרקמות המוביל לקיצור משמעותי בתהליך ההחלמה של הנקע.

קלאודיו מרקייר, כירופרקט קבוצת הרוגבי של אנגליה, מתמחה בכאבי גב, צוואר ופציעות ספורט במרפאתו בלונדון וכן באירועי ספורט בינלאומיים כגון אולימפיאדה, World cup באתלטיקה והמכבייה מדווח:

״שחקן אשר נקע את רגלו החל לטפל כבר באותו יום בבי-קיור לייזר ספורט ברגלו הנפוחה והכואבת. השחקנים שאני עובד איתם כבר יודעים במכשיר בעצמם ומניחים אותו על אזור הפציעה 8 דקות על כל נקודה באופן עצמאי. יום למחרת השחקן הרגיש הקלה משמעותית בכאב למחרת בערב כבר עשה את האימון, יכל לדרוך טוב יותר על הרגל ואפילו לבצע ריצה קלה״.

באוניברסיטת פלופונס ביוון חקרו את השימוש בלייזר רך לטיפול בבצקת בנקעים ב47 שחקני כדורגל עם נקעים בקרסול דרגה 2. בקבוצה אשר טופלה בלייזר רך נראתה ירידה משמעותית מבחינה סטטיסטית בבצקת לאחר 24 שעות לעומת קבוצת הביקורת אשר טופלה באמצעים סטנדרטים בלבד כגון קרח ומנוחה.

אין סיבה להמשיך לחיות עם הכאב! המכשיר היעיל ביותר מגיע אליכם הביתה להתנסות