אם בעבר דילגת במעלה המדרגות והיום את מדדה, אם בעבר יצאת לסידורים בשמחה וששון והיום אתה מודאג מההליכה הצפויה עד לאוטובוס, אם בעבר נסיעה לחו"ל הייתה אירוע מרגש והיום זהו אירוע מדאיג, זה סימן שאתם צריכים טיפול אנטי אייג'ינג! לא לקמטים, אלא נגד סימני ההתבגרות – כאבי הברכיים, ארטריטיס, כאבי גב, דלקות...

גנזר מספרת כיצד היא התמודדה עם סימני ההתבגרות

נעמי גנזר מתגוררת בכפר ורדים, ואחרי קריירה ארוכת שנים, יצאה לפנסיה וכעת מבלה את זמנה בתחביבים שהיא כל כך אוהבת, נגינה בחליל צד במסגרת הרכב מקומי ובעיקר – יצירת כלי קרמיקה מרהיבים. אולם משהו אחד העיב על חייה – פגיעה בתעלה הקרפלית - כאבים קשים ומגבילים בזרועות ובכפות הידיים, וכאבי ברכיים משתקים. העתיד נראה לא פשוט, כשעמדה בפני שני ניתוחים גדולים ומורכבים שדרשו שיקום ארוך, פיזיותרפיה, כאבים וגם סיכון. אבל היום, נעמי נאנחת בהקלה רבה.

"בתוך כשבוע, עשרה ימים הרגשתי הקלה משמעותית ותוך חודש – כבר לא היו כאבים בכלל!"

הכאבים חלפו, הניתוחים בוטלו, ונעמי ממשיכה לעסוק בתחביביה בהנאה רבה. איך היא עשתה את זה?

"מה שקרה באמת שינה את חיי. הייתי מועמדת לניתוח לתיקון מפרק הברך, אפילו לא יכולתי לטפס במדרגות בבית. בנוסף הייתי מועמדת לניתוח בתעלה הקרפלית, מהכתף כאן ועד לשורש כף היד. אני עוסקת בקרמיקה ומנגנת בחליל צד ולא יכולתי ליצור ולנגן מרוב הכאבים. ניסיתי המון דברים. דיקור, פולסים חשמליים, תרופות, משחות, שום דבר לא עזר. וגם לא אהבתי את זה שאני מכניסה לגוף שלי חומרים לא בריאים. רציתי לנסוע לחו"ל אבל לא ידעתי איך אעמוד בנסיעה הזו בכלל.

ואז ראיתי את הפרסומת של מיקי ברקוביץ'. הייתי מוכרחה לנסות. קניתי הבי-קיור לייזר והתחלתי לטפל יומיומית, גם ביד וגם בברך. טיפלתי בבוקר ובערב - 10 דקות בברך ו 10 דקות על כף היד. לאט לאט התחלתי להרגיש את השיפור. בתוך כשבוע, עשרה ימים הרגשתי הקלה משמעותית ותוך חודש – כבר לא היו כאבים בכלל! חזרתי לנגן וליצור כלים גדולים ומורכבים כמו שאני אוהבת. היום אם רק מתחיל כאב אני מטפלת כמה דקות והכאב נעלם מיידית. המכשיר נמצא לידי במיטה. אני לא יוצאת לנסיעות בלעדיו. אפילו לילדים שלי קניתי אותו כדי שיהיה לי למקרה הצורך כשאני נוסעת לבקר אותם. היום אני מרגישה צעירה יותר ב 10 שנים. אין לי שום מגבלה. אני עושה צעדות, רצה במדרגות הלוך ושוב, אני מרימה את הנכדים, ומרגישה כמו בת 40".

  • השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם: