האם יש טיפול כזה?

הדר' חגי אמיר ופרופ' קרסו נפגשו לשוחח על הטיפול בכאבי הגב, מפרקים באמצעי הטיפול השונים המומלצים, ובחרו להתמקד בטכנולוגיית הלייזר הרך – בי-קיור לייזר, המומלצת ע"י איגוד הרופאים האמריקני כטיפול ראשון בתסמינים של כאב, לפני שימוש בטיפולים תרופתיים.

פרופ' דניאל רייס, מבכירי האורתופדים בישראל מספר גם הוא על הטיפול בבי-קיור לייזר: התוצאות שלי בעבודה עם מטופלים בנושא כאב יכולות להיות רק אנקדוטיות וסובייקטיביות מכיוון שאין קבוצת בקרה. אף על פי כן, תוצאות אלה מראות שבי-קיור לייזר הוא כלי שימושי למגוון רחב של מצבי כאב. ניתן להשתמש בו כטיפול עיקרי ספציפי או כטיפול משלים. מכיוון שטיפול זה אינו כרוך בסיבוכים כלשהם, עדיף שהטיפול בתסמינים ייערך באמצעותו, מאשר באמצעות טיפולים הכוללים תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות והזרקה מקומית (הקשורים בסיבוכים שכיחים). שוב, האמרה "ראשית אל תזיק!" הופכת את הלייזר של בי-קיור לטיפול תסמיני ראשוני חכם.


ההיענות ושביעות הרצון של המטופלים היו טובים גם כאשר תוצאות הטיפול לא היו מדהימות. המכשיר אסתטי ומתאים בקלות ובנוחות לכף היד. עובדה זו הופכת את נמוך עוצמה של בי-קיור לנוח ביותר. הטיפול נערך בבית ללא צורך בנסיעה למכון לפיזיותרפיה. הוא נטול כאבים ואינו גורם נזק. המטופל מטפל בעצמו ללא צורך בנוכחות של תרפיסט, למרות שלא נוח לטפל לבד בכאב בעמוד השדרה ובחלק האחורי של הכתף.

יתרונות הטיפול בבי-קיור לייזר:

• יעילות‭ ‬קלינית‭ ‬מוכחת- בעשור‭ ‬האחרון‭ ‬פורסמו‭ ‬למעלה‭ ‬מ‬2000‭-‬ מחקרים‭ ‬על‭ ‬הטיפול‭ ‬בלייזר‭-‬רך‭ (‬LLLT‭) ‬לריפוי‭ ‬ולשיכוך‭ ‬כאבים‭,‬ וכ-‬100 ‬מחקרים‭ ‬כפולי‭-‬סמיות‭ (‬Double-Blind Studies‭) ‬בהם‭ ‬הוכח‭ ‬הערך‭ ‬הקליני‭ ‬של‭ ‬תרפיית‭ ‬הלייזר. מחקרים שבוצעו בשנה האחרונה הוכיחו את יעילות בי-קיור לייזר לטיפול בתסמונת TMJ - כאבים במפרק הלסתי, וכן לטיפול בחיידקים מחוללי דלקות חניכיים כרוניות (פריודונטיטיס).

• קל‭ ‬ובטוח‭ ‬לשימוש‭ ‬ביתי- בי-קיור לייזר מעוצב עבור המשתמש הביתי. משקלו 175 גרם בלבד, הוא נוח לאחיזה וקל לתפעול. בנוסף, המכשיר בטוח לשימוש, מדורג כ - Laser class 1 ואין צורך בשימוש במשקפי מגן או אמצעי מגן אחרים. אזהרה: לעולם אין לכוון את המכשיר לעיניים.

• ללא‭ ‬תופעות‭ ‬לוואי‭ ‬ידועות- בכל המחקרים שנעשו עד כה על טכנולוגיית הלייזר לא דווחו תופעות לוואי.

• טיפול‭ ‬טבעי‭,‬ לא‭ ‬פולשני- אלומת הלייזר היא אלומת אור דחוס בעלת מאפיינים המאפשרים לה לחדור אל עומק הרקמות. האלומה, בחדירתה אל עומק הרקמות, מעוררת את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף. האלומה אינה מחממת, אינה מקררת, ואין לה יכולת לפגוע ברקמות.

• לכל‭ ‬גיל‭ ‬ולכל‭ ‬בני‭ ‬המשפחה- בי-קיור לייזר מתאים לשימושם של ילדים או מבוגרים, ואינו מהווה כל סכנה, מעבר לאזהרה שלא לכוון את הלייזר לעיניים. המכשיר מתאים לשימוש במגוון של אינדיקציות שמאפיינות גילאים שונים - החל מחבלות ופציעות אקוטיות, המאפיינות את בני הגיל הצעיר ועד לבעיות כרוניות ובעיות של שחיקה בגיל המבוגר.

• פיתוח‭ ‬ופטנט‭ ‬ישראלי- בי-קיור לייזר הנו פרי פיתוחם של מדענים ישראליים, והוא כולל פטנט הנמצא בהליכי רישום במדינות שונות בעולם.

מסקנה:

בי-קיור לייזר הוא טיפול משכך כאבים מועיל ביותר ובלתי מזיק, לטיפול בכאבים במערכת השרירים והשלד. הוא עשוי למלא גם תפקיד ביולוגי מרפא בטראומה ובדלקת כפי שהוכח בניסויים בבעלי חיים. כדאי להחזיק את המכשיר בבית כדי שניתן יהיה להשתמש בו מיד בכל כאב חריף שכיח כמו מתנת חריפה (לומבגו), נקע של הקרסול, מתיחת שריר, צוואר תפוס, דורבן בעקב ועוד.

  • השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם: