מה זה אקנה?

למעשה מדובר במחלת עור, הבאה לידי ביטוי בפצעונים המופיעים באזור הפנים, בית החזה העליון והגב. הפצעונים יכולים להיות דלקתיים או לא דלקתיים, בעלי ראשים שחורים או לבנים. הם מתפתחים סביב זקיקי השיער עקב קילוף בלתי תקין של תאי העור החיצוניים, עלייה ביצירת החלב בבלוטות החלב, ובנוסף – זיהום חיידקי.

כמה פצעונים יש לכם והאם הם דלקתיים? חומרת האקנה משתנה מאדם לאדם. יש שמופיעים אצלם רק פצעונים בודדים, ויש כאלה שסובלים מנגעים דלקתיים רבים, המכסים שטחי עור נרחבים. אקנה קשה עלולה להשאיר צלקות או שינויים בצבע העור בעתיד.


למה זה קורה? הגורמים לאקנה:

קצת מרגיז, אבל... אין ממש תשובה ברורה. לא ידוע למה יש אנשים שסובלים מאקנה, בעוד אחרים לא נתקלו בפצעונים מעולם. ידוע כי האקנה מושפעת מהורמונים, וכי נשים מסוימות סובלות מהופעת אקנה לקראת המחזור החודשי. האקנה גם מושפעת מתזונה לא מאוזנת ומצריכת סוכר ופחמימות פשוטות ומוצרי חלב.

טיפולים נפוצים - מה אפשר לעשות?

מאחר ויש תקופות שהאקנה משתפרת, ויש תקופות שהיא מחמירה, הטיפול הוא לאורך זמן. כמובן שאם מדובר בתופעה של מספר פצעים בודדים ניתן לטפל בטיפול מקומי בעזרת תכשירים שונים. הנה כמה צורות טיפול נפוצות לאקנה:

  1. תרופות מקבוצת הרטינואידים – מדובר בתרופות שמתאימות לטיפול גם בנגעים הדלקתיים. התרופה מגיעה או למריחה מקומית או לבליעה דרך הפה (למשל, רואקוטן). זוהי אמנם תרופה יעילה מאד, אך מצד שני תופעות הלוואי שלה רבות; יובש בריריות ובעור, שינוי בפרופיל השומנים ובתפקודי הכבד, כאבי ראש. בנוסף, אין לקחת את התרופה אם קיים חשש להריון משום שהתרופה עלולה לגרום למומים קשים בעובר. הטיפול בתרופה זו נעשה במסגרת מעקב רפואי צמוד ובדיקות מעבדה תכופות ובמהלך הטיפול יש להימנע מחשיפה לשמש.
  2. טיפול אנטיביוטי (למשל "מינוציקלין") – הטיפול באנטיביוטיקה, בכדורים או בתכשיר למריחה אפשרי ונחשב גם הוא יעיל, אך גם כאן תופעות הלוואי הן רבות: הטיפול חייב להיות לזמן קצוב משום שהחיידקים מפתחים עמידות. בנוסף, התכשיר עלול לגרום לרגישות לקרני השמש, לכן יש להימנע מלהיחשף לשמש במהלך נטילתו.
  3. טיפול הורמונלי לנשים – נשים הסובלות מאקנה יכולות לקבל טיפול הורמונלי באמצעות גלולות למניעת הריון או תרופה הורמונלית שפועלת נגד ההורמונים הזכריים, בשם "ספירונולקטון". זוהי תרופה שבדרך כלל משמשת במצבים של לחץ דם גבוה או אי ספיקת לב. כמובן, גם לגלולות וגם לספירונולקטון תופעות לוואי רבות, כמו כאבי ראש, שינויים בחשק המיני או שיעור יתר, השמנה ועוד.

טיפול באקנה ללא תופעות לוואי? קיבלתם!

אז מה עושה מי שלא מעוניין ליטול תרופות עם תופעות לוואי רבות כל כך? הבטחנו פתרון מפתיע, הנה הוא: בי קיור לייזר. מדובר במכשיר שהוא פטנט ישראלי פורץ דרך בטכנולוגיית הלייזר הרך. חוששים לתת לבני הנוער להיחשף ללייזר? הטיפול בבי קיור לייזר הוא טבעי ומאושר לכל גיל. זהו מכשיר קל ונייד, באישור משרד הבריאות, אשר השימוש בו הוא חיצוני ללא תופעות לוואי כלל. במקום התרופות שמזיקות לגוף, אפשר ומומלץ לטפל באקנה בשיטה אחרת -קלה ובטוחה; תנו למכשיר לפעול על האזור הנגוע באקנה רק שש דקות, פעמיים ביום, ותתחילו לראות שיפור.


להביט במראה ולחייך

הבטחנו לכם שלאקנה לא חייב להיות סוף רע. היעילות הקלינית של בי קיור לייזר מוכחת. אז, איך הוא עושה את זה? הלייזר הרך מעורר את הפעילות התאית, מחזק את התקשורת הבין תאית וממריץ את הדם. כך, בי קיור לייזר מפחית את החומרים מתווכי הדלקת ואת תסמיני הדלקת. לאחר ירידת הפעילות הדלקתית בי קיור לייזר פועל כדי לאפשר פעילות ריפוי מואצת של האזור, ואתם יכולים להתחיל להביט במראה, ולחייך.

  • השאירו פרטים לשיחות ייעוץ חינם: