בשנים האחרונות הפכה לידה בניתוח קיסרי לפופולארית בקרב נשים רבות. אם בעבר היו ניתוחים קיסריים מתבצעים בעקבות ניסיון כושל להיפוך העובר או מצוקה עוברית אחרת, היום בוחרות יולדות, לאחר התייעצות עם הרופאים, לבצע את הפרוצדורה על מנת להימנע מכאבי לידה, רצון ללדת בתאריך הנקוב וסיבות נוספות שיקלו עליהן בתהליך.

נהוג לבצע ניתוח קיסרי בשתי דרכים. בעבר היה נפוץ הניתוח הקלאסי, במהלכו בוצע חיתוך אנכי במרכז הבטן שלאחריו הוצא התינוק. כיום, האמצעי הנפוץ יותר הוא ניתוח עם חתך רוחבי בחלק התחתון של הבטן, כאשר החיתוך קטן יותר וקל לסוגרו. פעולה זו אורכת זמן ממושך יותר, אך גורמת להפחתה משמעותית באיבוד הדם.

לא משנה באיזו דרך מבוצע הניתוח הקיסרי, השורה התחתונה היא שעדיין מדובר בחתך עמוק שיש להחלים ממנו, כמו מכל פצע משמעותי אחר. אחד האמצעים היעילים לזירוז ההחלמה הוא שימוש בלייזר רך (Cold laser). במחקר שנערך בארצות הברית בשנים האחרונות, נמצא כי הלייזר הרך מקדם תהליכים מטבוליים (חילוף חומרים), ובכך מזרז את תקופת ההחלמה.


אבחנה זאת מצטרפת למחקרים אחרים שאיששו את יעילותו של הלייזר הרך בטיפול בפצעים. אחד המכשירים המתקדמים בתחום הוא בי-קיור לייזר, שפותח בישראל והוכח כיעיל לא רק כנגד כאבים, אלא גם בסיוע בריפוי פצעים רבים, מאקנה וטשטוש צלקות ועד כיבים חמורים בהרבה. רופאים ומומחים רבים שהשתמשו במכשיר העידו כי הוא עזר מאוד למטופליהם לקצר את תקופת ההחלמה, ובמחקר שנערך לאחרונה בבית החולים הדסה, נמצא כי בי-קיור לייזר יעיל ביותר כטיפול משלים לסגירת פצעי סוכרת.

מה עושה הבי-קיור לייזר? שימוש עקבי במכשיר מפחית כאב ורגישות כתוצאה מהחתך, ומסייע בייצור החלבונים קולגן ואלסטין, החשובים להתחדשות פני העור. המכשיר מסייע בהגלדת הצלקת, ביצירה של רקמת עור אסתטית יותר ובהתמזגות איכותית של הצלקת אל תוך שטח העור. יתרונו טמון בהיותו קל, נייד ונטען, כך שאין צורך להתאמץ - הוא יכול להיות אתך בכל עת ובכל מקום.

ומה לגבי נשים שחוו לידה רגילה? בשבועות הראשונים שלאחר הלידה, בין אם הייתה קיסרית ובין אם לאו, נדרש הגוף להתאוששות ממושכת עד שיחזור לקדמותו. אחת התופעות הנפוצות היא כאבי גב. מאחר ששרירי הבטן שנמתחו במהלך ההיריון לא נותנים תמיכה מספקת לגב, עלולים לצוץ כאבים. יש לזכור שגם המאמץ הכרוך בהתכופפות, הרמת התינוק והחזקתו בעת ההנקה, עשוי גם כן להביא לכאבים. על ידי שימוש נכון ועקבי במכשיר הבי-קיור לייזר ניתן לסייע באופן ממשי להפחתת הכאבים. יש להדגיש שוב, כי המכשיר אינו דורש מאמץ מיוחד בנשיאתו או בתפעולו והוא בטוח לשימוש, לא פולשני וללא תופעות לוואי.

אם את בשלבי היריון מתקדמים, מומלץ להצטייד בבי-קיור לייזר כבר עכשיו, ללמוד את דרך פעולתו ולהשתמש בו במהלך תקופת ההתאוששות. הטיפול הקל ונטול המאמץ באמצעות המכשיר יוכל לסייע לך בהתגברות על כאבי הניתוח, כאבי גב ותופעות אופייניות אחרות לאחר הלידה.